ПДФО

Споживання працівниками кави, чаю, придбаних за рахунок коштів роботодавця

Чи є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб кава, чай, тістечка, придбані за рахунок коштів роботодавця, що призначені для споживання в офісі будь-яким працівником і відвідувачем офісу?


Згідно з пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний оподатковуваний дохід.

Підпунктом «б» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 цього Кодексу визначено, що до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді вартості майна та харчування, безоплатно отриманого таким платником, крім випадків, визначених цим Кодексом для оподаткування прибутку підприємств.

Однак оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі одержаних у вигляді додаткового блага, виходячи з положень Кодексу, розглядається лише у разі їх одержання безпосередньо конкретним платником податку.

Таким чином, кава, чай, тістечка, придбані за рахунок коштів роботодавця, що призначені для споживання в офісі будь-яким працівником і відвідувачем офісу, не є персоніфікованим доходом і не можуть розглядатись як об’єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42