Єдиний податок

Заповнення книги обліку доходів, якщо дохід не отримано

Чи обов’язково заповнювати книгу обліку доходів щодня фізичній особі — підприємцю — платнику єдиного податку другої групи, якщо кошти від покупців надходять на його розрахунковий рахунок лише декілька разів на місяць?


 

Відповідно до пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку другої групи ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Порядок ведення такої книги затверджено наказом Мінфіну України від 15.12.2011 р. № 1637.

Відповідно до положень цього наказу фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку другої групи відображають фактично отриману суму доходу від провадження діяльності.

Записи в книзі обліку доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

Таким чином, оскільки дохід фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку другої групи отримується лише декілька разів на місяць, а умовою заповнення книги обліку доходів є відображення фактично отриманої суми доходу від провадження діяльності, то не потрібно заповнювати таку книгу, якщо дохід за підсумком робочого дня відсутній.