Інші податки

Внесення до паспорта фізичної особи реєстраційного номера облікової картки платника податків

Від передплатника журналу надійшов лист із таким запитанням: «Яким нормативним актом передбачено внесення до паспорта громадянина України реєстраційного номера особової картки платника податків?». Розглянемо відповідь.


Згідно з п. 63.5 ст. 63 та п. 70.1 ст. 70 Податкового кодексу всі фізичні особи — платники податків та зборів реєструються в органах ДПС шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (за текстом — Державний реєстр).

Для реєстрації подається облікова картка за формою № 1ДР, якій присвоюється реєстраційний номер. За зверненням фізичної особи, її законного представника або уповноваженої особи орган ДПС видає документ (картку платника податків), що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі. У такому документі зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків (п. 70.9 ст. 70 Податкового кодексу).

Органи ДПС за зверненням фізичної особи відповідно до п. 70.10 ст. 70 Податкового кодексу вносять до паспорта громадянина України (сьома, восьма або дев’ята сторінки) дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Порядок та процедуру внесення до паспортів фізичних осіб даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру визначено Положенням № 1147. Також цим Положенням затверджено Форму даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків, що вноситься до паспорта громадянина України.

У випадках, передбачених законодавством, дані про реєстраційний номер, внесені до паспорта громадянина України, можуть використовуватися для підтвердження реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Наприклад, з метою забезпечення реалізації окремих норм Податкового кодексу до Інструкції № 492 внесено зміни, відповідно до яких банк ідентифікує фізичну особу — резидента без пред’явлення документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі, якщо до паспорта цієї особи внесено дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків.