ЄСВ

Сплата єдиного внеску підприємцем-пенсіонером

Чи має сплачувати за себе єдиний внесок фізична особа — підприємець, яка обрала загальну систему оподаткування і є пенсіонером?


Фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ є платниками єдиного внеску.

Базою для нарахування єдиного внеску для зазначених платників (крім фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Згідно з частиною четвертою ст. 4 Закону про ЄСВ звільняються від сплати єдиного внеску за себе фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Фізичні особипідприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування і є пенсіонерами, сплачують єдиний внесок на загальних підставах.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42