ЄСВ

Витрати на відрядження, представницькі витрати

Чи нараховується єдиний внесок на такі виплати на відрядження, як компенсація проїзду на таксі, маршрутному таксі, іншим транспортом у службових цілях, а також компенсаційні виплати на представницькі витрати?


Відповідно до п. 3.15 розділу третього Інструкції № 5 та п. 6 розділу I Переліку № 1170 до витрат на відрядження належать: добові (у повному обсязі), вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення, компенсаційні виплати та добові, які виплачуються при переїзді на роботу в іншу місцевість згідно з чинним законодавством. Такі витрати не належать до фонду оплати праці та не є базою для нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Враховуючи зазначене, суми, виплачені працівнику як компенсація проїзду на таксі, маршрутному таксі, іншим транспортом у службових цілях в Україні та у закордонних відрядженнях, не є базою для нарахування та утримання єдиного внеску.

Компенсаційні виплати на представницькі витрати не визначено Інструкцією № 5 як складові фонду оплати праці.

Отже, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на виплати, пов’язані з компенсацією представницьких витрат, не нараховується та не утримується.

«Гарячі лінії»

Дата: 12 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42