Податок на прибуток

Подання звітності, якщо за 2012 рік не отримано прибутку

Підприємство за підсумками 2012 р. не отримало прибутку, а в І кварталі 2013 р. отримало дохід у розмірі 500 тис. грн. Чи повинне таке підприємство подати декларацію з податку на прибуток за І квартал 2013 р.? Якщо так, то в які строки і за який період подається декларація?


Згідно з абзацом восьмим п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов’язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками І кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року і звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов’язань.

Таким чином, оскільки підприємство за результатами 2012 р. не отримало прибутку, а за підсумками І кварталу 2013 р. отримало дохід і стало прибутковим, воно зобов’язане подавати декларації з податку на прибуток за перше півріччя, три квартали та 2013 р. у строки, передбачені для квартального періоду, і сплачувати податок за даними таких декларацій.