Статті

На варті інтересів платників

Підписано Меморандум податкових відносин і План спільних дій ДПС України та Асоціації платників податків України

«Саме представники бізнес-середовища завдяки своїй громадянській активності, боротьбі за права підприємців є тією рушійною силою, яка щодня спонукає податківців до вдосконалення», — звернувся Голова ДПС України Олександр КЛИМЕНКО до учасників семінару «Практичне застосування положень Податкового кодексу України», в рамках якого відбулося підписання Меморандуму податкових відносин і Плану спільних дій ДПС України та АППУ. Він відзначив наявність між підприємницькими колами та державною податковою службою постійного конструктивного діалогу, велику роль у якому відіграє діяльність АППУ.


Останнім вагомим здобутком плідної співпраці головний податківець вважає успішне завершення кампанії із запровадження нової моделі спрощеного оподаткування для малого бізнесу. «Ми разом не допустили падіння в цьому секторі економіки, про що свідчить зростання кількості «спрощенців» у 2012 році більш ніж на 100 тис. осіб», — констатував Олександр Клименко. За його словами, нині в Україні сформовано потужний клас малого бізнесу загальною чисельністю близько 2,5 млн. осіб, і завдання податкової — зробити так, щоб для них податкові зобов’язання не стали тягарем. «Для мене це означає і високий рівень сервісу, і відсутність черг, і помірковані ставки податків. Це наша відповідальність, яку ми добре усвідомлюємо», — підкреслив високопосадовець.

Голова ДПС України повідомив, що останнім часом податківці стали чутливими до потреб бізнесу: навчилися миттєво реагувати на критику, швидко втілювати в життя новації, спрямовані на полегшення виконання платниками їх обов’язку перед державою.

Щодо планів на 2012 р., то його, по-перше, оголошено роком остаточного перетворення ДПС на сервісну службу високого рівня. «І це не просто декларація, — запевнив Голова ДПС України. — Як ви знаєте, минулого року по всій країні було відкрито понад 100 центрів обслуговування платників. На цей рік такі установи створюватимуться при кожній податковій інспекції. Водночас продовжиться наближення стандартів обслуговування платників до найкращих світових зразків».

По-друге, податкова подовжила дію мораторію на перевірки малого бізнесу. Скорочується і кількість перевірок юридичних осіб — на цей рік заплановано не більше ніж 8 тис. таких заходів.

І це — далеко не повний список спільних дій податківців і підприємців. Для того ж, щоб і бізнес міг зробити свій внесок у формування податкової служби майбутнього, розвиваються механізми зворотного зв’язку. Зокрема, на початку 2012 р. запрацювала «гаряча» телефонна лінія «Пульс податкової». «Я закликаю всіх активно користуватися цією можливістю — прямим контактом з керівництвом ДПС України. Корупційні прояви, перешкоджання роботі підприємців — це ті негативні явища, які ми маємо викорінити разом», — наголосив керівник податкового відомства.

Олександр Клименко висловив переконання, що в 2012 р. конкретні заходи з поліпшення бізнес-клімату матимуть успішне продовження, і це стане реальним передусім завдяки підписанню двох важливих документів — Меморандуму податкових відносин і Плану спільних дій ДПС України та АППУ. «Аналізуючи зроблене, можу стверджувати, що наші спільні зусилля є важливими і необхідними, оскільки дають конкретний результат. Я абсолютно впевнена, що всі наші плани на 2012 рік буде успішно реалізовано, як це було в 2011 році», — погодилася з Головою ДПС України президент АППУ Валентина Арбузова.


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@visnuk.com.ua