Статті

Електронна контрольна стрічка: думки вголос

Впровадження електронної касової контрольної стрічки заощадить не лише кошти, а й дорогоцінний час клієнтів, — наголошують податківці. Завдяки новим прогресивним технологіям у підприємців з'явиться можливість не подавати щомісячну звітність. Звісно, тим, хто раніше не декларував реальні виторги, доведеться змінити своє ставлення до сплати податків. Дистанційна та автоматична передача даних реєстраторів розрахункових операцій на спеціальний сервер ДПС України дасть змогу щодоби перевіряти інформацію про готівкові операції щодо кожного суб'єкта господарювання. Відтак порушників у сфері готівкового обігу виявлятимуть завдяки аналітичним розрахункам.

Будь-які нововведення завжди викликають неоднозначну реакцію і мають як своїх прихильників, так і опонентів. Сьогодні думку щодо електронного дистанційного звітування висловлюють підприємці Київщини, Дніпропетровщини та Полтавщини.


Віктор МАРЕНИЧ,
приватний підприємець, м. Кременчук:

«Мене як підприємця при запровадженні нових норм в оподаткуванні цікавить лише одне: як полегшиться після цього моя робота? У впровадженні електронної контрольно-касової стрічки бачу як мінімум два позитивні моменти: витрати на придбання спеціальних модемів до касового апарата компенсуються витратами на придбання кілометрів паперової касової стрічки, а це близько двох гривень за один рулон. Якщо врахувати фінансові санкції, які на сьогодні податківці застосовують до суб'єктів підприємництва за незбереження паперової касової стрічки протягом трьох років (а це 170 грн. за відсутність лише однієї касової стрічки), вигода для бізнесу очевидна. Крім того, впровадження електронної касової контрольної стрічки зекономить не лише кошти, а й мій дорогоцінний час, оскільки використання сучасної касової техніки дасть змогу не подавати щомісяця до органів ДПС звітність про використання РРО».

Кристина АНДРІЄВСЬКА,
бухгалтер ПП «Лагода», м. Полтава:

«Уже деякий час я працюю з РРО, і мене абсолютно все влаштовує. Не скажу, що зміни здивували, я очікувала на дещо подібне. Електронна контрольна стрічка — це швидко, зручно, економно. Проте, на жаль, мій касовий апарат не підлягає переоснащенню, через рік закінчиться термін його використання. Тому необхідно буде придбавати новий із вбудованим модемом, а це недешево. Маю надію, що в подальшому ці витрати виправдають себе».

Олена БОНДАР,
приватний підприємець, м. Кременчук:

«У всьому світі касовий апарат — електронний помічник підприємця, який слугує для автоматичного обліку доходів. Але тільки не у нас, де по-старому підприємці записують всі операції в журнал, потім, коли надходить звітний період, беруть калькулятор, на якому після трьох спроб порахувати сума завжди різна, і вносять підсумок до декларації. Кам'яний вік!

А ще касовий апарат необхідний підприємцю, щоб його не обкрадали наймані працівники: адміністратори, бармени, реалізатори, офіціанти. Впровадження електронної касової стрічки повністю автоматизує процес передачі звітної інформації до податкової. Не треба буде витрачати час на подання звітності з РРО — сучасна техніка зробить це сама».

Дмитро ПЕТРОВ,
фізична особа
підприємець, м. Полтава:

«Я займаюся підприємницькою діяльністю понад 20 років. Увесь цей час використовував РРО. Зі змінами у законодавстві з 1 січня цього року виникла необхідність подавати звітність в електронному вигляді щодня. Для виконання такої умови потрібно або придбати РРО нового покоління, або переобладнати існуючі касові апарати. Це вимагає значних коштів, підключення до Інтернету та навчання персоналу, а невиконання норм тягне за собою неабиякі штрафи. Гадаю, мене підтримають усі підприємці, бо хочу запропонувати переглянути ці зміни у законодавстві. Адже за теперішньої скрутної економічної ситуації в країні небажано запроваджувати норми закону, які потребують додаткових істотних капіталовкладень».

Лідія КУЦЬ,
головний бухгалтер, м. Лубни:

«Щодня доводиться працювати з великою кількістю документів — товарні накладні, рахунки, чеки, оприбуткування товару тощо. Часу на все не вистачає. Завдяки впровадженню електронної звітності немає потреби здавати паперові звіти до податкової інспекції. У разі використання контрольної стрічки в електронній формі зникне необхідність  закуповувати та друкувати паперову стрічку, а також зберігати її протягом трьох років».

Олександр ЛАБЗІН,
директор торговельного підприємства ТОВ «Перша пивна компанія», м. Кременчук:

«Для забезпечення виконання вимог закону щодо подання звітності про використання РРО в електронному вигляді через Інтернет виробники касової техніки повинні забезпечити виробництво РРО нового покоління та переоснащення наявної касової техніки. Але вони цього робити не поспішають. До 01.07.2013 р., коли почнуть застосовуватися штрафні санкції за порушення цих вимог, залишилося не так багато часу. Хотілося б, аби на законодавчому рівні запровадили відповідальність не лише для суб'єктів господарювання, які застосовують невідповідну касову техніку, а й для виробників, які затягують процес переоснащення техніки згідно з вимогами законодавства».

Вадим ЧОРНИЙ,
директор ТОВ «Кисет»:

«Наше підприємство, яке працює з липня 2005 року і провадить діяльність у сфері роздрібної торгівлі (переважно тютюновими виробами і супутніми товарами), у бізнесі завжди дотримувалося політики прозорості. Товариство є користувачем реєстраторів розрахункових операцій для проведення розрахунків із споживачами. Враховуючи вимоги законодавства щодо надання контрольно-звітної інформації про використання РРО в електронній формі, з початку поточного року нами впроваджено 20 сучасних реєстраторів, які приєднані до Єдиної системи обробки даних ДПС України.

На сьогодні наше підприємство має змогу оцінити всі переваги переходу на застосування РРО нового покоління, спростити облік на підприємстві та вести його в подальшому відповідно до сучасних стандартів. Тому ми плануємо найближчим часом у повному обсязі забезпечити свої господарські об'єкти сучасними РРО».

Вікторія НАДІКТА,
фізична особа
підприємець:

«Здійснюючи діяльність у сфері роздрібної торгівлі, з РРО працюю не перший рік. Нещодавно фахівці Верхньодніпровської ОДПІ у Дніпропетровській області запросили мене на співбесіду щодо впровадження електронної касової стрічки й розповіли про доцільність та переваги застосування реєстратора нового покоління, що дає змогу економити час, встановити взаємозв'язок та підвищити рівень довіри до податкової служби.

У лютому нами було впроваджено три сучасні реєстратори розрахункових операцій, які приєднані до Єдиної системи обробки даних ДПС України.

Тепер я маю можливість оцінити всі переваги такого переходу й переконана, що робота на РРО нового покоління — це великий крок вперед податківців назустріч підприємцям».

Тетяна МОШКОВСЬКА,
головний бухгалтер МП ВКФ «Гербера»:

«Цьогоріч виповнюється 20 років з часу заснування нашого підприємства, яке працює у сфері роздрібної торгівлі та громадського харчування і у Броварському районі Київської області має три торгові об'єкти. Вже майже місяць, як сервісна служба персоніфікувала наші три реєстратори розрахункових операцій, і тепер ми можемо передавати звіт до державної податкової інспекції про використання РРО в електронному вигляді.

Звісно, будь-яке нововведення викликає певне напруження, сумніви, недовіру. Чесно кажучи, ми не були винятком і до інформації про впровадження електронної касової стрічки так само поставилися з деякою пересторогою. Та минуло лише два місяці, і сьогодні з упевненістю можемо заявити, що радо вітаємо такі новації. Це заощадило час, який витрачався на дорогу, скоротило черги при поданні звітності, що полегшує ведення бізнесу.

Тому чекаємо появи в продажу реєстраторів розрахункових операцій, які дадуть змогу формувати, зберігати і передавати контрольну стрічку в електронному вигляді, що, в свою чергу, сприятиме зменшенню витрат на купівлю паперових контрольних стрічок та уникненню непорозумінь з контролю-ючими органами».


Підготувала Ірина ВОВК,
ДПС у Полтавській області