ПДВ

Послуги у сфері інформатизації

Підприємство не є суб'єктом ІТ-індустрії. У 2011 р. здійснило поставку ліцензії на програмне забезпечення (далі — ПЗ). У 2012 р. підписано угоду про розвиток, доробку та настройку ПЗ. Підприємство має декілька угод про надання доступу до технічної підтримки виробника ПЗ, тобто здійснює перепродаж послуг з оновлення ПЗ. Також підприємство здійснює перепродаж ліцензії на ПЗ, купує ліцензії на ПЗ у дистриб'юторів з ПДВ і продає їх кінцевому споживачу. Чи виникає об'єкт оподаткування ПДВ за цими операціями?


Відповідно до п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташовано на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу.

Згідно з п. 26.1 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу тимчасово — з 01.01.2013 р. по 01.01.2023 р. звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції.

Оскільки відповідно до діючої норми цього Кодексу програмною продукцією є результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, комп'ютерної програми тощо, постачання послуг з проектування, видання, програмування, тестування, інсталяції, впровадження, обслуговування програмних
та/або програмно-технічних засобів не може відноситися до визначення програмної продукції.

Отже, операції з постачання послуг у сфері інформатизації є об'єктом оподаткування ПДВ на загальних підставах.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42