Статті

В унісон зі світовою практикою

Не стоїть осторонь цих процесів і Україна. Кабінет Міністрів України вже затвердив план заходів на поточний рік із запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. А відповідну постанову уряду й Нацбанку України прийнято на засіданні 11 березня.


Щокварталу Державна служба фінансового моніторингу узагальнюватиме інформацію від міністерств, інших центральних органів виконавчої влади й надаватиме відповідний звіт Кабінету Міністрів України та Нацбанку. Крім того, важливу роль у боротьбі з криміналом відіграє досвід світових організацій, покликаних протидіяти відмиванню коштів, одержаних злочинним шляхом. Вміння порушників законодавства діяти гнучко, швидко змінюючи тактику і пристосовуючись до економічних реалій та законодавчих новацій, потребують постійного вдосконалення системи виявлення подібних злочинів. Україна є активним учасником міжнародних проектів і численних заходів, пов'язаних з удосконаленням розслідування фактів легалізації злочинних доходів.

Нещодавно у рамках проекту, що реалізується Регіональним представництвом у Центральній Азії Управління ООН з наркотиків та злочинності (UNODC ROCA) в партнерстві з ГУАМ, у столиці Азербайджанської Республіки м. Баку відбувся семінар на тему «Удосконалення практик національних правоохоронних органів з прямого міжвідомчого міжнародного співробітництва з метою виявлення та розслідування легалізації злочинних доходів», куди були запрошені і представники України на чолі з директором Департаменту боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Олександром Головачем. Участь у заході взяли працівники підрозділів фінансової розвідки, прокуратур, податкових та митних органів, оперативні працівники та слідчі з країн — членів ГУАМ, Латвії, Ліхтенштейну, Ірландії, Нідерландів, Німеччини, Естонії, Великої Британії, посольства США в Україні та міжнародних правоохоронних організацій. Під час семінару обговорювали практичні напрацювання країн-учасниць щодо безпосереднього міжнародного співробітництва органів, уповноважених виявляти злочинні доходи та розслідувати злочини, пов'язані з їх легалізацією. Йшлося, зокрема, про застосування міжнародних правових інструментів, ініціатив, використання практичних посібників у сфері безпосереднього міжвідомчого міжнародного співробітництва у процесі розслідування злочинів, пов'язаних з легалізацією злочинних доходів.

Під час виступів учасники семінару обмінялися набутим досвідом, а також окреслили механізми міжнародної співпраці спеціалізованих органів (поліції, прокуратури тощо), щоб в унісон боротися з негативним інтернаціональним явищем.


Інна ГОЛОВКО