Митна справа

Пересилання особистих речей громадянами через митний кордон України

Громадянин під час перебування за кордоном придбав неновий музичний інструмент (саксофон) для власного використання та хоче переслати його в Україну поштовим перевізником. Чи можна віднести зазначений інструмент до речей власного вжитку?


Відповідно до ст. 369 Митного кодексу особисті речі, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України, не оподатковуються митними платежами.

До переліку товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян, включено переносні музичні інструменти у кількості не більше двох штук (ст. 370 зазначеного Кодексу).

У разі пересилання таких товарів у міжнародних поштових відправленнях для підтвердження їх належності до особистих речей необхідне виконання таких умов:

  • зазначення однієї особи в уніфікованих міжнародних документах, форми яких установлено актами Все-світнього поштового союзу, — митних деклараціях CN 22, CN 23, у графах «відправник» та «одержувач»;
  • підтвердження перебування громадянина-одержувача за кордоном України (при цьому обов'язково у країні відправлення міжнародного поштового відправлення) на момент пересилання особистих речей до України.

Статтею 2 Закону № 3857 встановлено, що одним із документів, що дають право на виїзд з Укра-їни і в'їзд в Україну та посвідчують особу громадянина України під час перебування за її межами, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Водночас відповідно до п. 19 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою № 57, відмітка про перетинання державного кордону в паспортному документі проставляється на підставі особистого звернення громадянина України до уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону, яка проводить перевірку документів.

Таким чином, наявність відповідних відміток у паспортному документі громадянина є обов'язковою для прийняття посадовою особою митного органу рішення про можливість віднесення товару до особистих речей.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42