Офіційне видання Державної фіскальної служби України
Головна
Розширений пошук
Свіжий номер
39
жовтень 2016
Акценти номера
Податковий календар
Партнери:
17.02.2012, № 7

Захист Вітчизни — справа честі

23 лютого країна святкує День захисника Вітчизни — свято, встановлене Указом Президента України в 1999 р. У цей день ми з вдячністю згадуємо і вітаємо тих, хто захищав і захищає національні інтереси та безпеку нашої держави.

ВГО «Асоціація ветеранів ДПС України» вітає ветеранів та кадрових спеціалістів служби з Днем захисника Вітчизни, бажає всім здоров’я, творчої наснаги, щастя, незламної волі, надійного родинного тилу, а працюючим — високих досягнень на благо України!


Пам’ять про ветеранів Великої Вітчизняної війни — священна. Серед них, зокрема, і податківці Іван Каленський, Володимир Ільницький, Олексій Болдирєв, Федір Базелінський, Михайло Толстенко, Андрій Житник, Ілля Ізвощиков, Христофор Яблоков, Сергій Панфілов та сотні працівників обласної та районної ланки.

Багато ветеранів ДПС України пройшли через армійську службу. Це сприяло формуванню їхнього світогляду, поваги до державних інтересів та надто важливої для податківців службової дисципліни. У Збройних силах колишнього Радянського Союзу гідно служили ветерани-податківці Віталій Ільїн, Федір Ярошенко, Олександр Папаіка, Віктор Король, Святослав Піскун, Андрій Жеребних, Іван Лонюк, Микола Калюжний, Геннадій Корнієнко, Володимир Коваленко, Анатолій Кипиченко, Богдан Кельнер, Анатолій Пироженко, Володимир Павленко, Володимир Сірецький та інші.

Цікаво, що у багатьох фахівців інтерес до фінансів та економіки з’явився під час військової служби, після закінчення якої вони стали студентами профільних вузів. Це, зокрема, Анатолій Брезвін, Віктор Мороз, Сергій Лекарь, Василь Регурецький, Володимир Мокрієв, Петро Рогоза, Василь Семененко, Анатолій Фурман, Віктор Бордовський. Водночас Григорія Оперенка, Олексія Шитрю, Анатолія Богдана, Петра Хукаленка після закінчення вузу було призвано до армії, де вони використали свої економічні знання на користь держави. Сьогодні більшість із них, перебуваючи в запасі, отримали підвищення у військових званнях від лейтенанта до генерала.

Особлива роль у захисті Вітчизни належить кадровому складу податкової міліції, основним завданням якої є захист економічних інтересів України, розкриття і розслідування злочинів у сфері податкового законодавства. Податкові міліціонери — це практично військовослужбовці. Серед особового складу міліції і ветеранів ДПС — воїни-афганці Олександр Санін, Олександр Моденов, Віктор Ковальчук, Анатолій Маєвський, Володимир Чалий та нагороджені відзнакою Президента України — медаллю «Захиснику Вітчизни» Валерій Босенко, Віталій Казаков, Олексій Медюх, Олексій Шитря. У багатьох з них є нагороди за бойові заслуги. За це їм особлива шана і повага.

Ветерани-податківці про військову службу

Володимир ПАВЛЕНКО, почесний працівник, ветеран ДПС України

Чотири роки служив у Військово-Морському флоті, став старшиною першої статті. Військову службу сприйняв як важливий державний обов’язок. Фізично і морально був підготовлений до неї: у 6 років залишився сиротою, змалку пізнав ціну праці — під час шкільних канікул працював у колгоспі водоносом і водовозом, помічником тракториста та комбайнера, був бригадиром шкільної сільськогосподарської бригади. Потім навчався в Одеському фінансово-кредитному технікумі та працював податковим інспектором. Про свою військову службу Володимир Павленко розповідає:

«Дізнавшись, що служитиму військовим моряком, зрадів, адже морська служба була мрією багатьох юнаків. Службу проходив на першому радянському експериментальному ракетоносці, який входив до складу Чорноморського флоту. Половина служби пройшла у відкритому морі, зокрема за межами територіальних вод держави. За чотири роки я лише двічі був удома: у плановій відпустці та у відпустці, якою був нагороджений за відмінну службу. Про своїх командирів і однополчан і сьогодні згадую із вдячністю та радістю й не вважаю роки служби втраченою частиною життя».

Володимир Павленко має дві вищі освіти, працював на керівних посадах у фінансових органах і органах державної виконавчої влади, а з 1990 р. очолював один із підрозділів ДПС України. Значним був його вклад у становлення податкової системи країни. Він має низку відомчих нагород і заохочень. Патріотично налаштований Володимир Павленко сьогодні — секретар Ради ВГО «Асоціація ветеранів ДПС України» і активіст ветеранського руху.

 

Микола МАРЧЕНКО, колишній начальник ДПІ у м. Новій Каховці Херсонської області

Народився у 1936 р. на Херсонщині, у 10 років залишився сиротою, виховувався в дитбудинку. Добре пам’ятає роки тимчасової німецької окупації. Після закінчення ремісничого училища працював на підприємствах водного господарства.

Микола Марченко згадує: «Це був період молодості з поривами патріотичної відданості справі будівництва кращого майбутнього. Багато було досягнуто за активної участі нашого покоління — дітей війни. З патріотичним поривом ми були готові йти на строкову військову службу: я двічі звертався до військкомату з проханням узяти раніше, але мені відмовили. Був водієм та заряджаючим зенітної гармати в Одеському військовому окрузі у складі гвардійського зенітно-артилерійського полку. Три роки стали справді школою виховання мужності й визначення життєвої позиції.

Звільнившись із служби у Збройних силах, повернувся на своє рідне підприємство, закінчив Одеський автодорожній технікум і Одеський інститут народного господарства. У 1984 році очолив відділ державних доходів Новокаховського міськфінвідділу, а в 1990 році — державну податкову інспекцію в цьому місті».

Незважаючи на поважний вік Микола Марченко з дня заснування очолює місцевий осередок ветеранської організації податківців, має хобі — вирощує виноград, доглядає за садом і займається бджільництвом, а ще опікується добробутом 4 дітей, 7 онуків та правнучки. Онука Аліна продовжує справу діда — працює в ДПІ.

 

Колишній старшина — командир саперного взводу Володимир СІРЕЦЬКИЙ, а нині голова Івано-Франківської обласної ради профспілки працівників органів ДПС

Після закінчення Чернівецького фінансового технікуму у 1961 р. розпочав трудову діяльність інспектором державних доходів райфінвідділу, звідки його було призвано до лав армії. Очільник ДПС в Івано-Франківській області у 1990 — 2002 рр., заслужений економіст України.

«Сапер помиляється один раз» — це про Володимира Сірецького, який за роки служби жодного разу не помилився. А служив він на території Орловської та Курської областей Росії, де відбувалися важкі бої під час Великої Вітчизняної війни. Тільки за два роки його взводом було знешкоджено близько 7 тис. бомб та снарядів, за що він був неодноразово відзначений командуванням.

Володимир Сірецький згадує: «Сьогодні про факт виявлення одного снаряду повідомляють по радіо і телебаченню, а 50 років тому ще залишалися нерозмінованими цілі поля. В одному селі на полі підірвалася корова, і ми перевірили руками все поле, а потім на броньованому тракторі двічі його зорали. У м. Орлі одна жінка повідомила, що вона живе «на бомбі», яка під час війни пробила дах будинку й увійшла в землю. 250-кілограмову бомбу знайшли на глибині 12 м і підірвали за містом».

Нині, перебуваючи на заслуженому відпочинку, Володимир Сірецький не дозволяє собі відпочивати. Як профспілковий лідер захищає інтереси податківців, створює належні умови дозвілля, організовує туристичні поїздки, проводить спортивні змагання. Профспілка також опікується Снятинським будинком-інтернатом для дітей-сиріт.

Володимир Федько,член Ради ВГО «Асоціація ветеранів ДПС України»

 • 06.07.2012 , № 25 День працівника державної податкової служби України

  У столиці відбулися урочистості з нагоди Дня працівника державної податкової служби України, в яких взяв участь Президент України Віктор Янукович. Глава держави привітав податківців з професійним святом і вручив їм державні нагороди...

 • 27.06.2012 , № 24 Місце зустрічі — офіційний портал органів ДПС України

  Податковою службою України розроблено низку інформаційно-аналітичних інструментів, які дали змогу суттєво покращити відносини між працівниками ДПС та платниками податків...

 • 11.05.2012 , № 17-18 Подбаймо про красу разом!

  Серед керівництва податкової вже стало доброю традицією висаджувати бузкову алею на території ДПС України. Ця весна не стала винятком: у рамках Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» однієї погожої суботи на початку травня Голова ДПС України Олександр Клименко та його заступник Андрій Ігнатов продовжили започатковану попередниками справу...

 • 27.04.2012 , № 16 Дух, сильніший за зброю

  Щороку, відзначаючи річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні і вкотре переживаючи біль утрат, з новою силою захоплюємося незламністю духу й мужністю ветеранів. І не лише безпосередніх учасників бойових дій, а й усіх, кому довелося пережити трагічні роки воєнних лихоліть, не втративши з роками здатності любити, співпереживати, дарувати радість і надію, щедро ділитися життєвим досвідом і професійними здобутками. Саме такими пам’ятають працівники Державної податкової служби України своїх колишніх старших колег. Ці люди й сьогодні залишаються для нас взірцем мудрості, витримки та оптимізму...

 • 02.03.2012 , № 9-10 Із щирим серцем, сповненим любові, живуть і працюють жінки — ветерани ДПС України

  І немає кінця-краю їхньому неспокою, адже кожна, присвятивши все життя служінню інтересам Батьківщини, ні на мить не пошкодувала, що обрала цей шлях...

Усі матеріали розділу: «Це цікаво»