ПДВ

Строк включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманої податкової накладної

Чи можна, не порушуючи норм закону, включити суму ПДВ на підставі отриманої  податкової накладної до податкового кредиту протягом 1095 днів?


Пунктом 198.6 ст. 198 Податкового кодексу чітко визначено, що у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Однак слід звернути увагу на те, що у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або порушення ним порядку її заповнення та/або реєстрації в ЄРПН платник податку — покупець може скористатися правом на віднесення сум податку до податкового кредиту на підставі заяви про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або реєстрації в ЄРПН) у випадку подання такої заяви за встановленою формою разом із податковою декларацією за звітний (податковий) період, в якому така накладна була складена (мала бути складена).