ПДВ

Податковий кредит при будівництві будинку для службових осіб

Бюджетна установа (військова частина) фінансується з державного бюджету і зареєстрована платником ПДВ. У кошторисі за спецфондом установи передбачено кошти на фінансування будівництва багатоквартирного будинку для проживання військовослужбовців. Будівництво здійснюється підрядним способом і частково власними силами. Чи має право установа на включення до податкового кредиту сум ПДВ за актами виконаних робіт з будівництва цього будинку?


Пунктом 198.3 ст. 198 Податкового кодексу встановлено, що податковий кредит звітного періоду складається із сум ПДВ, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, визначеною п. 193.1 ст. 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Якщо платник податку придбаває (виготовляє) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, то суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника (п. 198.4 ст. 198 Податкового кодексу).

Враховуючи те, що квартири будинку, який споруджується військовою частиною, після введення його в експлуатацію використовуватимуться військовою частиною не з метою здійснення оподатковуваних операцій, а для проживання військовослужбовців, така бюджетна установа — платник ПДВ не матиме права на віднесення сум ПДВ, нарахованих (сплачених) у зв'язку з придбанням (виготовленням) будівельних матеріалів, інших товарів та послуг для спорудження будинку, до податкового кредиту.


«Гаряча» телефонна лінія за участю заступника начальника відділу
спеціальних режимів оподаткування та інформаційно-аналітичної роботи

Управління адміністрування податку на додану вартість та контролю

за правомірністю бюджетного відшкодування податку на додану вартість

Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України

Наталії КУЗЬМІНОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42