ПДВ

Продаж основних засобів, придбаних у 2003 році

Чи потрібно реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) податкові накладні, виписані на продаж об’єктів основних засобів, які придбано підприємством у 2003 р. (монітори, принтери, телефони для міні-АТС, системні блоки)? За якими критеріями та ознаками визначити місце походження даних об’єктів основних засобів (увезених на митну територію України або виготовлених на території України) для вирішення питання щодо необхідності реєстрації виписаних податкових накладних при продажу вищезазначених об’єктів основних засобів в ЄРПН?


Податкову накладну, яка містить обов’язкові реквізити, передбачені п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — Податковий кодекс), підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою, платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу податкова накладна видається та реєструється в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця, та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до п. 11 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу реєстрація податкових накладних платниками ПДВ — продавцями в ЄРПН запроваджено для платників цього податку, у яких сума ПДВ в одній податковій накладній становить понад 10 тис. грн. (з 01.01.2012 р.).

Податкова накладна, в якій сума ПДВ не перевищує 10 тис. грн., не підлягає включенню до ЄРПН. Податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, увезених на митну територію України, з 01.01.2012 р. підлягає включенню до ЄРПН незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Ознайомитись з найменуванням та місцезнаходженням виробника товарів можна із супровідної документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом, прийнятим для окремих видів продукції, або в окремих сферах обслуговування (ст. 15 Закону України від 12.05.91 р. № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів»).