Інші податки

Податок на пошуки

Німеччина зобов’яже платити за поширення публікацій ЗМІ в Інтернеті.


Верхня палата парламенту ФРН Бундесрат затвердила закон про захист інтелектуальної власності німецьких видавців газет і журналів, який зобов’язує пошукових агрегаторів сплачувати власникам газет і журналів за поширення їх текстів у пошуковій видачі.

Водночас законопроект дає змогу цим системам використовувати «окремі слова й невеликі уривки текстів» без сплати ліцензійного внеску, хоча припустимого розміру таких фрагментів не обумовлено.

У Німеччині цей документ уже прозвали Lex Google (Закон імені Google), оскільки передбачається, що більшою мірою він зачепить інтереси саме цього пошукача, який домінує у німецькому сегменті мережі.

Представник німецького підрозділу Google Кай Обербек піддав рішення верхньої палати парламенту різкій критиці. «Ми як і раніше дотримуємося думки, що найкращий шлях — висновок економічних угод про партнерство, а не прийняття нових законів», — заявив він. За словами працівників Google, пошукач дає посилання на матеріали, які вже перебувають у вільному доступі. Крім того, саме завдяки Google видавці щороку одержують мільярди додаткових кліків на свої сайти.


Ольга ГЕРМАНОВА,
за матеріалами міжнародних інформаційних агентств

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42