Інші податки
Тема: Податок на прибуток

Щодо викладення додатка ЦП (цінні папери) до податкових декларацій з податку на прибуток у новій редакції

Прийнятим Верховною Радою України 06.12.2012 р. Законом України №  5519-IV «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів» (далі — Закон № 5519) внесено зміни, зокрема, до розділу III «Податок на прибуток підприємств» Податкового кодексу України (далі — ПКУ) щодо оподаткування операцій з торгівлі цінними паперами та встановлено ставку податку на прибуток у розмірі 10% від об'єкта оподаткування за такими операціями.

У зв'язку з цим Міністерство доходів і зборів України звертає увагу на наступне.

Міністерством доходів і зборів України розроблено проект наказу, яким передбачено приведення у відповідність форм податкових декларацій з податку на прибуток підприємства, банку та страховика у відповідність до положень Закону № 5519, зокрема шляхом викладення додатка ЦП (цінні папери) в новій редакції (додається).

З урахуванням зазначеного, Міністерство доходів і зборів України рекомендує платникам податків використовувати нову редакцію додатка ЦП до затвердження змін до відповідних форм податкової звітності, до податкових декларацій з податком на прибуток, яка запропонована проектом наказу, для її подання до органів ДПС за своїм місцезнаходженням, замість встановлених відповідними наказами форм.

Положеннями п. 57.1 ст. 57 ПКУ встановлено, що платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.

Враховуючи, що оподаткування податком на прибуток прибутку від операцій з ЦП за окремою ставкою 10% запроваджено з 01.01.2013 р. і відповідно податок на прибуток від таких операцій за ставкою 10% не враховується для обрахунку базового показника для визначення авансових внесків у 2013 році, наявність прибутку від операцій з ЦП за підсумками I кварталу 2013 р. не є підставою для подання податкової декларації з податку на прибуток за перше півріччя та три квартали 2013 р.


Заступник Міністра А. ІГНАТОВ

Додатково див. лист Міндоходів України від 24.04.2013 р. № 2174/7/99-99-04-03-17.

«Гарячі лінії»

Дата: 23 січня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42