Новини

Добровільна сплата податків

«Добровільна сплата податків — це готовність бізнесу самостійно виконувати вимоги Податкового кодексу», — про це заявив під час кущового семінару, що відбувся на Прикарпатті, Голова ДПС України Олександр КЛИМЕНКО

Він зазначив, що нині ми маємо змогу працювати за єдиним кодифікованим документом, який поєднав усі найважливіші положення у сфері оподаткування, які раніше містилися в різних законах і підзаконних нормативно-правових актах. Також він повідомив, що податкова служба продовжила мораторій на проведення фактичних перевірок для адаптації платників податків до чинного податкового законодавства та існуючих нововведень, у тому числі щодо спрощеної системи оподаткування.


Семінар проводився ВГО «Асоціація платників податків України» спільно з ДПС України для суб’єктів господарювання із семи областей західної України. У семінарі також взяли участь президент АППУ Валентина Арбузова, голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, голова ради територіального відділення АППУ в області Володимир Іванишин та голова ДПА в області Віктор Рахміль.

Семінар складався з лекційної, практично-дискусійної та консультаційної частин. Учасники розглянули тему «Актуальні питання оподаткування юридичних осіб — суб’єктів господарської діяльності. Новації, що передбачені у Податковому кодексі України». Під час лекційної частини розглянуто питання щодо сплати ПДВ в умовах нових методів його адміністрування, сплати податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб, інших податків та зборів у контексті Податкового кодексу. Також розглянуто особливості справляння плати за землю.

«Створення партнерських відносин з платниками податків — основне завдання, яке стоїть сьогодні перед нами. Ми маємо сприяти підвищенню рівня податкової культури, формуванню сервісної держави, яка працюватиме з платником податків як партнером, і передусім для реалізації його прав», — наголосив Михайло Вишиванюк.

Однією із важливих тем лекційної частини було застосування спрощеної системи оподаткування.

«Підприємці стали більш зацікавленими в отриманні професійних роз’яснень з питань, які складно вирішуються на практиці. Цього року в наших семінарах взяли участь понад 25 тисяч платників податків по всій Україні. Під час таких заходів ми маємо змогу безпосередньо від платників податків дізнатися та вирішити їхні проблеми», — зазначила Валентина Арбузова.

Під час практичної частини учасники семінару в режимі дискусії отримали багато відповідей на актуальні питання. Заключну частину семінару було присвячено індивідуальним консультаціям в окремих групах за тематикою лекційної частини.

Всього в роботі семінару взяли участь понад 500 платників податків.


За матеріалами ДПА
в Івано-Франківській області та АППУ