Податок на майно

Отримання повідомлення-рішення фізичними особами, які проживають не за місцем реєстрації

У власності фізичної особи є декілька об’єктів житлової нерухомості, і вона не зареєстрована та/або не проживає в жодному з них. Який порядок надіслання такій фізичній особі повідомлення-рішення?


Відповідно до пп. 265.3.4 п. 265.3 ст. 265 Податкового кодексу у разі наявності у платника податку декількох об'єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об'єктів.

Згідно з пп. 265.7.1 п. 265.7 цієї статті обчислення суми податку з об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, проводиться територіальним органом Міндоходів України за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості.

Пунктом 58.3 ст. 58 цього Кодексу встановлено, що податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі — платнику податків, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання чи останнього відомого її місцезнаходження з повідомленням про вручення.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення через відсутність за місцезнаходженням такого платника, його відмову прийняти податкове повідомлення-рішення, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) або з інших причин, податкове повідомлення-рішення вважається врученим платнику податків у день, вказаний поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Таким чином, фізичним особамплатникам податків, які зареєстровані та/або проживають за іншою адресою, ніж адреса об'єкта нерухомості (наприклад, у випадку коли у власності однієї фізичної особи перебуває декілька об'єктів житлової нерухомості), рекомендується завчасно повідомляти територіальний орган Міндоходів України у порядку, встановленому законодавством, про своє місце перебування для надсилання податкового повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42