Новини

У роботі сервісних центрів обов’язково враховуються особливості економіки регіонів

У курортному карпатському містечку Яремче на Івано-Франківщині відкрито нову податкову інспекцію — першу в державі установу ДПС, у проекті якої одразу передбачалося створення сервісного центру з обслуговування платників.


Місцеві податківці, які змінили кілька орендованих у міськради кабінетів на нове приміщення площею 110 м2, обслуговуватимуть відомі гірськолижні курорти Яремче та Ворохту, а також п’ять ближніх селищ.

«Ми рухаємось у тренді перетворення ДПС у сервісну службу високої якості. Завдяки цьому мінімізуємо незручності для платників і забезпечимо вирішення всіх питань, які є дискусійними, на користь платників податків», — зазначив Голова ДПС України Олександр Клименко, виступаючи під час урочистого відкриття нової ДПІ.

З його слів, у цілому по країні створено вже понад 100 сервісних центрів для платників податків, зокрема 10 — у західних регіонах.

Голова ДПС України наголосив, що в роботі сервісних центрів обов’язково враховуються особливості економіки регіонів. Так, інспекцію в м. Яремче орієнтовано насамперед на обслуговування дрібних компаній та фізичних осіб — підприємців. «У цьому й полягає особливість західних регіонів, адже близько 80% платників податків — фізичні особи. Фактично це — малий та середній бізнес, який ми маємо підтримувати і створювати зручні умови для його ведення», — зауважив Олександр Клименко.

Усього в новій інспекції обслуговуватимуться понад 2 тис. платників податків, переважну більшість яких становлять приватні підприємці (1621 особа). Крім того, послугами сервісного центру користуватимуться 341 місцева компанія та 389 суб’єктів господарювання з інших регіонів, що ведуть бізнес у м. Яремче.

Заходи, спрямовані на поліпшення сервісного обслуговування платників податків, яких вживає податкова служба, покликані сприяти якісним змінам у ментальності платників податків. Не випадково під час урочистого відкриття нового приміщення ДПІ у м. Яремче Голова ДПС України Олександр Клименко наголосив, що мультфільм про важливість сплати податків «Місто мрії», який створено за сприяння ДПС України, за три тижні в мережі Інтернет переглянули понад 160 тис. користувачів. Майже стільки ж людей відвідало урочисту церемонію відкриття літніх Олімпійських ігор 2008 р. у Китаї. «Тоді 160 тисяч людей — 90 тисяч глядачів та 70 тисяч безпосередніх учасників Олімпіади одночасно перебували на головній арені ігор — Пекінському національному стадіоні. Таку саму аудиторію вже зібрав мультфільм про важливість сплати податків. І вона продовжує зростати», — зазначив Олександр Клименко.

Крім того, «Місто мрії» на сьогодні транслюють 242 загальнонаціональні та регіональні телеканали, показують у 543 кінотеатрах.

«Переконаний, що роз’яснення податкової тематики у простій та доступній для всіх формі сприятиме надалі підвищенню рівня добровільної сплати податків і податкової культури в суспільстві», — резюмував Голова ДПС України Олександр Клименко.