Статті

За матеріалами регіональних митниць

Вилучене — на благо людей

Працівники територіального органу Міністерства доходів і зборів передали медикам м. Львова гелікоптер і автомобілі.

Ці транспортні засоби свого часу перейшли в дохід держави і зберігались на складах Львівської митниці. Відтепер гелікоптер КА-226 у комплекті з експлуатаційно-технічним майном, -а також автомобілі Mercedes-Benz Vito 2001 та 2004 років випуску і Peugeot Partner 2004 року випуску використовуватимуться медиками регіону для надання потерпілим екстреної медичної допомоги.

Їдкий дим «підпільних» сигарет

Працівники Міндоходів Львівщини ведуть боротьбу із сигаретними контрабандистами.


З початку поточного року фахівці Міндоходів Львівщини зафіксували 87 випадків переміщення через митний кордон сигарет з приховуванням від митного контролю. Вилучено понад 77 тис. пачок такої продукції загальною вартістю понад 200 тис. грн., затримано 20 транспортних засобів з обладнаними тайниками на суму понад 600 тис. грн.

Порушники стають дедалі винахідливішими й придумують нові способи незаконного вивезення. З цією метою використовують різноманітні тайники: від конструктивних порожнин автомобілів (66 випадків) до спеціально обладнаних (20, у 18 з яких тайники виготовлено в транспортних засобах, у 2 випадках — в переміщуваному товарі). 84 із виявлених правопорушень вчинено фізичними особами, у 3 випадках — посадовими особами підприємств (2 — водіями вантажних автомобілів, 1 — рейсового автобуса). Серед порушників — громадяни не лише України, а й сусідніх держав.

Так, 5 квітня поточного року громадянин сховав майже 4 тис.  пачок сигарет різних марок під капотом автомобіля Renault Laguna, безпосередньо на двигуні та навколо нього, під двигуном, між днищем і вихлопною трубою, а також у паливному баку.

10 квітня інший громадянин також під капотом легкового автомобіля сховав понад 3 тис. пачок сигарет.

Того самого дня водій легкового автомобіля Hyundai приховав у конструктивних порожнинах чотирьох дверей, передній панелі, під капотом і прикріпив металевим дротом до днища автомобіля понад 2 тис. пачок таких виробів.

11 квітня під декоративною обшивкою передніх і задніх дверей автомобіля Ford Mondeo, а також у спеціально виготовленому тайнику (в газовому балоні, доступ до якого став можливим після демонтажу балона через отвір) митники виявили ще майже 1,5 тис. пачок сигарет.

Намагаються приховати сигарети також у вантажних транспортних засобах. Зокрема, найбільшу партію цього року (майже 3 тис. блоків) було виявлено в березні у спеціальній схованці серед брикетів із тирси, які везли на адресу підприємства в Німеччині.

За всіма цими фактами складено протоколи про порушення митних правил. Сигарети й автомобілі, які використано для їх приховування, вилучено. Покарання порушникам визначить суд.


Роман МАКАР,
Львівська митниця Міндоходів

Скільки ниточці не витись...

В АР Крим вилучено вантаж синтетичної пряжі вартістю 1 млн. грн.


В АР Крим із Туреччини на поромі «Зонгулдак — Євпаторія» прибув вантажний автомобіль Renault з пряжею. Водій надав митникам товаросупровідні документи, згідно з якими через кордон переміщувалося 17 т синтетичної пряжі вартістю понад 328 тис. грн.

Однак під час проведення митно-прикордонного контролю у кабіні водія з-поміж інших документів працівники Міндоходів в АР Крим виявили копію експортної декларації Туреччини. У документах збігалися всі відомості про відправника та одержувача товару, його найменування, кількість і вага переміщуваного товару. Однак вартість товару в кілька разів перевищувала заявлену.

За фактом приховування реальної вартості товару складено протокол про порушення митних правил згідно з частиною першою ст. 483 Митного кодексу України, яка передбачає штраф у розмірі 100% від вартості товарів з їх конфіскацією.

Товар загальною вартістю понад 1 млн. грн. вилучено до остаточного рішення суду.

У валізі — 4  млн.  рублів

Таку суму громадянин Росії намагався незаконно ввезти в Україну.


Під час здійснення митного контролю ручної поклажі й багажу пасажирів, що прямували авіарейсом «Москва — Сімферополь», громадянин Росії обрав «зелений коридор», який не передбачає письмового декларування і засвідчує відсутність заборонених або обмежених для переміщення товарів через митний кордон.

Однак, перевіривши вміст ручної поклажі у 60-річного росіянина, працівники Кримської митниці Міндоходів виявили 3,870 млн. руб. і 250 дол. США.

Дозволені до перевезення згідно з чинним законодавством 407,497 тис. руб. та 250 дол. США, що є еквівалентом 10 000 євро, авіапасажир ввіз в Україну. А суму, яка значно перевищувала встановлені ліміти (понад 3,4 млн. руб.), тимчасово вилучено до рішення суду.


За матеріалами прес-служби Кримської митниці Міндоходів

«Героїновий» вантаж згубив «героя»

Працівники Київської митниці Міндоходів, співпрацюючи з ГУ УСБУ в АР Крим, у пункті пропуску «Бориспіль» у шлунку громадянина Узбекистана виявили капсули з героїном.


Для перевезення важких наркотиків громадянин Узбекистану використав незвичайний контейнер — власний шлунок. 5 капсул з героїном загальною вагою брутто 270 г було загорнуто в поліетилен.

Для проходження митного контролю узбек обрав «зелений коридор», заявивши, що не має заборонених до переміщення предметів. Однак під час вибіркового митного контролю речей пасажирів на рентген-апараті у митників з'явилися певні підозри.

Винахідливого «туриста» було запрошено до службової кімнати митниці для детального огляду.

Для проведення особистого огляду громадянина доставили до центральної районної лікарні, де при проведенні комп'ютерної томографії органів черевної порожнини у нього було виявлено «героїновий» вантаж.

Цей наркотичний засіб віднесено до таблиці І списку № 1 особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 р. № 770.

Складено протокол про порушення митних правил. На громадянина чекає суд.


За матеріалами прес-служби  Київської митниці Міндоходів