Інші податки

Вибірковість податкового законодавства

Міністр фінансів Австрії Марія Фектор заявила про готовність керівництва країни переглянути національне законодавство, що гарантує таємницю банківських вкладів. Однак, на її думку, це не може відбутися в односторонньому порядку. Як відповідний крок міністр запропонувала Великій Британії та США також змінити положення національних законодавств, використання яких сьогодні призводить до міжнародної практики ухилення від сплати податків і відмивання коштів.


Таке категоричне твердження міністра фінансів викликане посиленням тиску Європейського Союзу на Австрію з вимогами переглянути систему контролю за відкриттям у банківських інститутах країни рахунків для іноземних громадян.

За словами Марії Фектор, протидія ухиленню від сплати податків має бути однаково важливою для всіх країн Європи, і зокрема для Великої Британії, якій слід переглянути режим резидентного статусу директорів британських компаній і встановити суворіший контроль за іноземними директорами.

Міністр назвала проблематичною ситуацію не лише у Великій Британії, а й на багатьох підконтрольних їй територіях, наголосивши на необхідності створення регістру трастів на Нормандських островах, запровадження нового податкового регулювання на Кайманових, Британських Віргінських островах і на Гібралтарі.

Міністр також зазначила, що міжнародну увагу має бути приділено також неєвропейським юрисдикціям, які сприяють ухиленню від сплати податків і відмиванню коштів, особливо виокремивши при цьому американські штати Делавер і Неваду.


По материалам международных информационных агентств подготовил
Сергей СОБУЦКИЙ