Інші податки

У розвинутих країнах зростає податкове навантаження

Як свідчать дані нового дослідження, проведеного Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), середній показник податкового навантаження на індивідуальних платників податків, які проживають у розвинутих країнах світу, в 2012 р. збільшився  на 0,1% і досяг  рекордного за своїм розміром рівня — 35,6%.


Як індикатор сумарної величини індивідуального податкового навантаження ОЕСР визнає математичний показник, що враховує розмір податків, які сплачуються індивідуальним працівником самостійно, розмір соціальних допомог і пенсій, які він одержує, а також розмір податкових виплат, здійснених його роботодавцем на сплату соціальних і податкових платежів від імені працівника.

За даними попереднього аналізу, в 2012 р. з 35 країн ОЕСР тільки в 14 державах зафіксовано відносне зниження податкового тягаря і в одній країні оподаткування залишилося на рівні попереднього року. Водночас у всіх інших державах розмір податків так чи інакше було збільшено.

Також згідно з аналізом найбільший пропорційний розмір податків припадає на соціальну групу, яку можна охарактеризувати як «самотні бездітні платники податків, що мають постійну роботу», максимальне середнє податкове навантаження для яких  становить 56% у Бельгії, 50,2% у Франції та 49,7% у Німеччині.

Повністю результати нового дослідження буде опубліковано наприкінці поточного року.


За матеріалами міжнародних інформаційних агентств підготував
Сергій СОБУЦЬКИЙ

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42