ПДФО

Отримано квартиру у вигляді подарунка

Чи потрібно подавати щорічну декларацію про майновий стан і доходи (далі — Податкова декларація) та сплачувати ПДФО у разі отримання від брата подарунка у вигляді квартири?


Оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладання договору дарування) від фізичних осіб, регулюється п. 174.6 ст. 174 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — Податковий кодекс). Кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розділом IV цього Кодексу для оподаткування спадщини. При цьому вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою 5%.

Відповідно до п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу платник податку зобов'язаний подавати річну Податкову декларацію. Декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року: для платників податку на доходи фізичних осіб — до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу. А згідно з п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Таким чином, фізичній особі, яка отримала у подарунок від брата квартиру, необхідно подати Податкову декларацію та сплатити податок.


«Гаряча» телефонна лінія за участю
заступника начальника відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб

Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб

Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міністерства доходів і зборів України

Надії ФІЛІПОВСЬКИХ

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42