ПДФО

Декларування грошових переказів із-за кордону

Фізична особа у 2012 р. отримала від брата з-за кордону кошти поштовим переказом. Чи потрібно їх декларувати?


Згідно з підпунктами 163.1.1 — 163.1.3 п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), та іноземні доходи, тобто доходи, отримані з джерел за межами України, оподаткування яких регулюється п. 170.11 ст. 170 цього Кодексу.

Дохід, отриманий з джерел за межами України, — це будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи, зокрема, дивіденди, дохід від відчуження інвестиційних активів, зокрема корпоративних прав, цінних паперів тощо (пп. 14.1.55 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов'язаний подати до 1 травня року, що настає за звітним, річну Податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними в п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу, тобто 15 та/або 17%.

При цьому згідно з п. 164.4 ст. 164 Податкового кодексу під час нарахування (отримання) доходів, одержаних у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражено в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Нацбанку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Абзацом першим пп. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 цього Кодексу встановлено, що у разі якщо відповідно до норм міжнародних договорів, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній Податковій декларації.

Отже, грошові перекази, отримані громадянином України на поточні чи карткові рахунки з джерелом походження за межами України, у розумінні Податкового кодексу розглядаються як іноземні доходи та підлягають оподаткуванню за результатами подання річної Податкової декларації.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42