ПДФО

Документи, що підтверджують право на податкову знижку

Чи потрібно подавати разом з Податковою декларацією оригінали документів, що підтверджують право на податкову знижку?


Згідно з пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Податкового кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов'язково мають відображатись вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Оригінали таких документів не надсилаються до територіального органу Міндоходів України, проте підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого цим Кодексом (пп. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 Податкового кодексу).

Згідно з п. 176.1 ст. 176 цього Кодексу платники податку зобов'язані на вимогу територіального органу Міндоходів України та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред'являти документи та відомості, пов'язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, і підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у Податковій декларації.

Водночас для прискорення проведення територіальним органом Міндоходів України розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення таких сум доцільно надавати копії зазначених документів.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42