Бухоблік

Нарахування амортизації основних засобів у зв’язку із виведенням їх з експлуатації

Чи зупиняється нарахування амортизації на період виведення об’єктів основних засобів у зв’язку з будь-яким ремонтом та поліпшенням? Чи здійснюється нарахування амортизації у разі виведення з експлуатації основних засобів на декілька днів протягом місяця?


Нарахування амортизації на основні засоби (далі — ОЗ) здійснюється помісячно, починаючи з місяця, що настає за місяцем введення об'єкта ОЗ в експлуатацію, і зупиняється на період його ремонту, реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання, консервації та інших видів поліпшення та консервації.

У разі зворотного введення такого об'єкта в експлуатацію для цілей нарахування амортизації береться вартість, яка амортизується на момент його виведення з експлуатації (складу виробничих засобів) та збільшується на суму витрат, пов'язаних з ремонтом, модернізацією, модифікацією, добудовою, дообладнанням, реконструкцією тощо. При цьому нарахування амортизації за таким об'єктом розпочинається у місяці, наступному за місяцем зворотного введення об'єкта в експлуатацію або передачі до складу виробничих засобів (п. 146.15 ст. 146 Податкового кодексу).

Отже, на період виведення з експлуатації об'єкта ОЗ у зв'язку з будь-яким ремонтом та поліпшенням нарахування амортизації зупиняється. Після зворотного введення такого об'єкта в експлуатацію нарахування амортизації здійснюється починаючи з місяця, що настає за місяцем введення в експлуатацію.

У разі якщо ОЗ виведено з експлуатації на декілька днів місяця, то амортизація протягом такого місяця продовжує нараховуватись.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42