Бухоблік

Страхове відшкодування за завдані збитки

Як у податковому обліку платника податку відображається виплата страховою організацією страхового відшкодування за завдані збитки, якщо ця виплата надходить на рахунок суб’єкта господарювання (СТО), який здійснює відновлення транспортного засобу?


Відповідно до пп. 140.1.6 п. 140.1 ст. 140 Податкового кодексу якщо умови страхування передбачають виплату страхового відшкодування на користь платника податку — страхувальника, то застраховані збитки, яких зазнав такий платник податку у зв'язку з провадженням господарської діяльності, включаються до його витрат за податковий період, в якому він зазнав збитків, а будь-які суми отриманого страхового відшкодування включаються до доходів такого платника податку у податковому періоді їх отримання.

Згідно зі ст. 9 Закону про страхування страхове відшкодування — це страхова виплата, яка здійснюється страховиком у межах страхової суми за договорами майнового страхування і страхування відповідальності при настанні страхового випадку. Здійснення страхових виплат і виплата страхового відшкодування провадяться страховиком відповідно до договору страхування на підставі заяви страхувальника (його правонаступника або третіх осіб, визначених умовами страхування) і страхового акта (аварійного сертифіката), який складається страховиком або уповноваженою ним особою (аварійним комісаром) у формі, що визначається страховиком (ст. 25 цього Закону).

Виплати страхового відшкодування провадяться, як правило, на рахунок, зазначений у заяві про виплату страхового відшкодування.

Отже, якщо виплата страхового відшкодування за заявою страхувальника провадиться на рахунок суб'єкта господарювання, який здійснює відновлення пошкодженого транспортного засобу (СТО), то у податковому обліку такого страхувальника суми страхового відшкодування та застрахованих збитків не відображаються.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42