Новини

Новини для «спрощенців»

Київщина

Заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПА у Київській області Вікторія ПЄХОВА провела прес-конференцію на тему «Реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва».


Вікторія Пєхова зазначила, що нові правила оподаткування поліпшать умови праці «спрощенців». Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» передбачає запровадження диференційованого підходу до класифікації малого бізнесу відповідно до річного обороту, реєстрацію «спрощенців» як платників ПДВ, що дасть змогу створити рівні конкурентні умови із суб’єктами господарювання, які працюють за загальною системою оподаткування.

На відміну від чинного законодавства не передбачено збільшення розміру ставки податку за кожного найманого працівника. Для фізичних осіб — підприємців, які не є платниками ПДВ, вводяться лише книги обліку доходів. Також уточнено перелік видів діяльності, на які не може поширюватися спрощена система оподаткування.

Вікторія Пєхова повідомила, що свідоцтва про сплату єдиного податку і патенти про сплату фіксованого податку на 2011 рік є дійсними до отримання нового Свідоцтва, виданого за новими правилами, але не пізніше ніж до 1 червня 2012 р. Для цього потрібно подати заяву щодо вибору спрощеної системи оподаткування до податкової не пізніше 25 січня 2011 р.


За матеріалами ДПА у Київській області