ПДВ

Розрахунок коригування до податкової накладної

Чи може продавець при поверненні йому товарів (коштів) від покупця надати розрахунок коригування до податкової накладної, що була виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною?


Відповідно до п. 17 Порядку № 1379 у разі якщо база оподаткування визначається виходячи із звичайних цін і перевищує суму постачання товарів/послуг, встановлену виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, тобто звичайна ціна перевищує фактичну, продавець виписує дві податкові накладні: одну — на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, другу — на суму, розраховану виходячи з перевищення звичайної ціни над фактичною. У податковій накладній, виписаній на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, робиться позначка згідно із п. 8 цього Порядку («01» — виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною). Така податкова накладна покупцю не надається, усі примірники таких податкових накладних зберігаються у продавця.

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку — постачальника, то постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого було проведено такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку (пп. «а» пп. 192.1.1 п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу).

При цьому згідно з п. 192.2 ст. 192 цього Кодексу норма п. 192.1 зазначеної статті не поширюється на випадки, коли постачальник товарів/послуг не є платником податку на кінець звітного (податкового) періоду, в якому було проведено такий перерахунок.

Пунктом 18 Порядку № 1379 визначено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до ст. 192 Податкового кодексу постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної.

Порядок складання, реєстрації, зберігання розрахунку коригування аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних.

Отже, продавецьплатник ПДВ при поверненні йому товарів (коштів) від покупцяплатника ПДВ може виписати розрахунок коригування до податкової накладної, що була виписана з фактичної ціни постачання і видана такому покупцеві, та другий розрахунок коригування до податкової накладної на суму, розраховану виходячи з перевищення звичайної ціни над фактичною. У розрахунку коригування, який виписано на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, робиться позначка відповідно до п. 8 Порядку № 1379 («01» — виписаний на суму перевищення звичайної ціни над фактичною). Такий розрахунок коригування до податкової накладної покупцю не надається, усі примірники таких розрахунків коригування до податкових накладних зберігаються у продавця.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42