ПДВ

Сплата податку неплатником ПДВ

Як особі, яка не подала своєчасно заяву на реєстрацію платником ПДВ, але при цьому підлягала обов'язковій реєстрації, самостійно сплатити до бюджету суму податку, нараховану до моменту її реєстрації як платника ПДВ?


Відповідно до п. 183.1 ст. 183 Податкового кодексу будь-яка особа, що підлягає обов'язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника податку, подає до територіального органу Міндоходів України за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву.

У разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до територіального органу Міндоходів України не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст. 181 цього Кодексу (п. 183.2 ст. 183 Кодексу).

Узагальнюючою податковою консультацією щодо окремих питань, пов'язаних з обов'язковою реєстрацією осіб як платників ПДВ, затвердженою наказом № 588, визначено, що особа, яка не зареєстрована як платник ПДВ, не має права подавати податкові декларації з ПДВ, але може самостійно сплатити нараховану суму ПДВ. При цьому штрафи за неподання податкових декларацій з ПДВ до такої особи не застосовуються.

Враховуючи те, що особа, не зареєстрована як платник ПДВ, не має права подавати податкові декларації з ПДВ до її реєстрації платником, така особа сплачує до бюджету суму податку, самостійно нараховану до моменту її реєстрації як платника ПДВ, шляхом перерахування її на відповідний розрахунковий рахунок, передбачений для сплати цього податку.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42