Єдиний податок

ПДВ у складі суми кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності

Яка сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, включається до складу доходу юридичної особи — платника єдиного податку: з ПДВ чи без ПДВ?


Відповідно до п. 292.3 ст. 292 Податкового кодексу до суми доходу платника єдиного податку четвертої та шостої груп (юридичних осіб) за звітний період включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

При цьому до складу доходу, визначеного ст. 292 цього Кодексу, не включаються суми ПДВ (пп. 292.11.1 п. 292.11 зазначеної статті).

Залежно від того, чи зареєстрований платник єдиного податку платником ПДВ та сплачує ПДВ, або включає ПДВ до складу єдиного податку, нормами п. 293.3 ст. 293 Податкового кодексу встановлено ставки єдиного податку для платників єдиного податку четвертої та шостої груп.

Таким чином, юридична особа — платник єдиного податку включає до складу доходу суму кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, без ПДВ за умови, що така юридична особа — платник єдиного податку зареєстрована платником ПДВ.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42