Єдиний податок

Філія підприємства не може самостійно перейти на спрощену систему оподаткування

Чи може філія здійснити перехід на спрощену систему оподаткування?


Згідно з визначенням, наведеним у ст. 95 Цивільного кодексу, філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії не є юридичними особами, вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Пунктом 291.3 ст. 291 Податкового кодексу встановлено, що юридична особа чи фізична особа — підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 цього Кодексу, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Відповідно до пп. 291.5.6 п. 291.5 цієї статті не можуть бути платниками єдиного податку представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку.

Доходом платника єдиного податку є для юридичної особи будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Податкового кодексу (пп. 292.1.2 п. 292.1 цієї статті).

Якщо юридична особа переходить на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, то при поданні заяви до територіального органу Міндоходів України про застосування спрощеної системи оподаткування обов’язково зазначається інформація щодо усіх філій.

Перелік філій зазначається у свідоцтві платника єдиного податку — юридичної особи.

Отже, платник єдиного податку — юридична особа визначає податкові зобов’язання зі сплати єдиного податку відповідно до отриманого доходу, включаючи дохід по всіх філіях, та здійснює сплату єдиного податку за місцем своєї податкової адреси. Філії не можуть самостійно перейти на спрощену систему оподаткування, оскільки не мають статусу юридичної особи.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42