Новини

Спрощена система оподаткування сприятиме легалізації малого бізнесу

Чернігівщина

Про нові податкові правила для підприємців-«спрощенців» йшлося під час прес-конференції з журналістами регіональних ЗМІ Чернігівщини, яку провів заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПА у Чернігівській області, заступник голови ДПА у Чернігівській області Петро ЖАБИНЕЦЬ.


Він, зокрема, зазначив, що з 1 січня 2012 р. набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності», відповідно до якого фізичні особи — підприємці, котрі застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на три групи.

Звітним періодом для платників єдиного податку першої групи є календарний рік, другої та третьої груп — календарний квартал.

Акцентовано увагу на видах діяльності, на які спрощена система оподаткування не поширюється. Також зазначено, що не можуть бути платниками фізичні особи — нерезиденти та фізичні особи — підприємці, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг.

Нововведення надають підприємцям-«спрощенцям» чимало переваг. Приміром, платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листками) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Спрощена система оподаткування спрямована на легалізацію малого бізнесу, зокрема на захист інтересів найманих працівників.


Відділ масово-роз’яснювальної роботи
та звернень громадян ДПА у Чернігівській області