Інші податки

Велика Британія вимагає податків від Google та Amazon

Прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон заявив, виступаючи на зборах ділової ради країни, що підприємці повинні в повному обсязі сплачувати встановлені податки, а не вдаватись до складних схем.


Зокрема, главу уряду турбують практики, вживані компаніями Google, Amazon та іншими, які використовують мережу офшорних компаній, щоб виводити туди прибуток, не сплачуючи практично нічого до скарбниці.

«Необхідно й надалі підвищувати прозорість схем, що використовуються при сплаті податків. Глава уряду вважає, що всі компанії повинні сплачувати податки, прописані в законах», — наводить слова прем’єра його прес-секретар Жан-Крістоф Грей.

Велика Британія, яка зараз головує в G8, прагне використовувати цю можливість, щоб привести податкове законодавство у відповідність із реаліями, що змінилися, й перекрити очевидні лазівки для транснаціональних компаній.

Європейські країни й США останнім часом активізували зусилля у боротьбі з ухиленням від оподаткування. ЄС під керівництвом Великої Британії та Франції розробляє систему автоматичного обміну інформацією про вклади фізичних і юридичних осіб, проти якої виступають Ліхтенштейн і Австрія.


За матеріалами
міжнародних інформаційних агентств
підготував Сергій СОБУЦЬКИЙ