РРО. Готівка

Надання фінансових послуг ломбардами

У яких випадках при наданні фінансових послуг ломбардами можуть не застосовуватися РРО?


Cтаттею 9 Закону про РРО визначено випадки, при яких застосування РРО та розрахункових книжок не є обов’язковим, зокрема п. 9.1 цієї статті РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами й організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

Законом України від 12.07.2001 р. № 2664-ІІІ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» установлено, що ломбарди належать до фінансових установ і здійснюють діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема надання коштів у позику.

Отже, при наданні ломбардом на господарській одиниці виключно фінансових послуг відповідно до п. 9.1 ст. 9 Закону про РРО можуть не застосовуватися РРО та розрахункові книжки за умови проведення розрахунків у касі підприємства з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

У разі продажу товарів на господарській одиниці ломбард згідно з вимогами Закону про РРО зобов’язаний застосовувати РРО при здійсненні розрахунків.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42