РРО. Готівка

Зняття звіту про використання РРО

Який порядок зняття звіту про використання РРО, якщо підприємство здійснює послуги з перевезення пасажирів цілодобово?


Cуб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані щодня друкувати на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (п. 3.9 ст. 3 Закону про РРО).

Ця норма враховує особливості роботи РРО, які мають забезпечувати друкування таких звітів за кожний робочий день.

Статтею 2 Закону про РРО встановлено, що фіскальний звітний чек — це документ встановленої форми, надрукований РРО, який містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам’яті.

Денний звіт — це документ встановленої форми, надрукований РРО, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням.

Відповідно до п. 7 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій РРО для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р. № 199, усі режими роботи реєстратора (крім тих, що забезпечують усунення причин блокування) мають блокуватися, зокрема, у разі перевищення максимальної тривалості зміни. Водночас підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не має перевищувати 24 години.

Якщо перевезення пасажирів здійснюється цілодобово, то фіскальний звітний чек роздруковується щодня із закінченням зміни, але не пізніше, ніж через 24 години після початку роботи. Вимог щодо роздрукування фіскального звітного чека після закінчення кожної робочої зміни Законом про РРО не встановлено.

У разі коли перевезення пасажирів не здійснюється у конкретні дні (вихідні, святкові, з інших причин), що підтверджується відповідним наказом по підприємству, та РРО не застосовуються, то, відповідно, фіскальні звітні чеки не друкуються.

У робочі дні підприємства РРО має бути в увімкненому стані, і роздрукування фіскального звітного чека є обов’язковим відповідно до вимог п. 3.9 ст. 3 Закону про РРО.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42