Акциз

Повернення покупцем підакцизних товарів

Чи повинен платник акцизного податкувиробник підакцизних товарів повторно нараховувати податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку у разі повного (часткового) повернення покупцем підакцизних товарів (продукції), якщо таке повернення не пов’язане з усуненням недоліків чи знищенням товару (продукції), а податкові зобов’язання з акцизного податку за операціями з реалізації таких товарів (продукції) були нараховані?


Згідно з пп. 217.5 ст. 217 Податкового кодексу у разі повного або часткового повернення покупцем підакцизних товарів (продукції), вироблених (виготовлених) на митній території України, продавцю для усунення недоліків товару (продукції) або його знищення (переробки) у зв’язку з неможливістю усунення таких недоліків платник податку — продавець проводить коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку у звітному періоді, у якому відбулося таке повернення.

Таким чином, операції з повернення підакцизних товарів, якщо таке повернення не пов’язане з усуненням недоліків чи знищенням товару (продукції), податковим законодавством не віднесено до об’єктів оподаткування акцизним податком. Відповідно і відображення в податковій звітності з акцизного податку оборотів з повернення якісних підакцизних товарів (продукції) не здійснюється.

Отже, у разі повернення покупцем підакцизних товарів (продукції) з причин, не пов’язаних з усуненням недоліків чи знищенням товару (продукції), коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку не проводиться. Податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку у разі реалізації виробником повернутої якісної підакцизної продукції, з якої було сплачено акцизний податок при першій її реалізації (відвантаженні), та при незмінності ставок акцизного податку повторно не нараховуються.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42