Новини

Підвищуємо ефективність

Об’єднання податкової та митної служб — важлива інституційна реформа, яка відповідає європейським стандартам, зазначалося під час засідання «круглого столу» на тему «Презентація Міністерства доходів і зборів України на регіональному рівні».

За словами в. о. начальника Міжрегіонального головного управління Міндоходів України — Центрального офісу з обслуговування великих платників податків Сергія Степенка, об’єднавши зусилля податківців і митників, держава наразі має відомство, що взяло на себе всю повноту відповідальності за наповнення державного бюджету.

Вигоди для бізнесу у цьому зв’язку очевидні: спрощення процедур одержання адміністративних послуг, підвищення якості податкового та митного сервісів, скорочення кількості часу на обслуговування в державних органах, зниження рівня бюрократизації, підвищення рівня довіри громадян до представників влади, забезпечення конфіденційності платників податків.

Після об’єднання податкової та митної служб з’явилася можливість суттєво зменшити кількість перевірок підприємств, водночас значно підвищивши якість контрольно-перевірочної роботи. Ці тенденції зростатимуть, адже проведення аудиту платників податків відбуватиметься за допомогою електронних сервісів, що значно спрощує процес перевірок та зменшує корупційні ризики.

Важливою функцією Міністерства доходів і зборів України залишається боротьба з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавств, а також норм з оплати єдиного внеску. При Міністерстві й надалі функціонуватиме податкова міліція. Відповідно до Податкового та Кримінального процесуального кодексів міліціонери виконуватимуть функції з виявлення та розслідування злочинів у сфері оподаткування.


Сергій СОБУЦЬКИЙ