Новини

Спрощений митний контроль

відтепер дасть змогу пасажирам, які подорожують із Києва до Москви, скоротити час проїзду на одну годину.

Міністерством доходів і зборів України спільно з Адміністрацією Держприкордонслужби та Укрзалізницею впроваджується технологія митного та прикордонного контролю на початковій і кінцевій станціях.


Митний контроль, який досі проводили вночі під час перетину державного кордону, більше не турбуватиме пасажирів. Документи та багаж відтепер перевірятимуть при посадці — на центральному вокзалі столиці. Наразі скасовано нічну зупинку потягу на кордоні, в пункті контролю «Конотоп», що на Сумщині, а контрольні процедури оформлення займають лише 24 хв. Сон мандрівників можуть порушити хіба що російські прикордонники. Адже запровадження новації здійснюється українською стороною в односторонньому порядку. Наша країна сподівається вирішити питання з Росією стосовно реалізації проведення контрольних процедур щодо потягу № 6/5 не на кордоні, а на станції «Москва».

Для запровадження цього механізму раніше проводилися експерименти в рамках реалізації домовленостей президентів України та Російської Федерації щодо спрощення контролю на українсько-російському кордоні, що сприяло б комфортному й швидкому проходженню прикордонно-митних процедур. Враховуючи позитивний досвід щодо потягу № 2/1 сполученням «Київ — Москва — Київ», українською стороною починаючи з травня цього року в односторонньому порядку впроваджено технологію проведення контрольних процедур і щодо потягу № 6/5 сполученням «Київ — Москва — Київ» на початковій і кінцевій станціях.

Суттєві спрощення наші громадяни вже відчувають під час перетинання кордону, подорожуючи до Москви із Києва та Харкова. Варто зазначити, що з грудня 2010 р. для громадян, які прямували до Москви, час у дорозі між початковою та кінцевою станціями скоротився майже на 1 год. Впровадження нових технологій прикордонного контролю дає змогу значно прискорити пропускні операції без послаблення заходів безпеки.

«Ми налаштовуємося на те, щоб пасажири під час перетину державного кордону почувалися комфортно, — підкреслює начальник Управління організаційно-митного контролю та оформлення Департаменту митної справи Міністерства доходів і зборів України Ігор Тимофєєв. — Це основний критерій запровадження новації».

За словами чиновника, робота митників при цьому не ускладнилася.

«Загалом триває перерозподіл сил і засобів для здійснення контрольних процедур, — додає Ігор Тимофєєв. — На станції «Київ-Пасажирський» працюють фахівці Київської регіональної митниці Міндоходів. Ми створили спеціальний підрозділ, який спочатку провадить технічний контроль потягу у депо, а вже безпосередньо на станції здійснює митну перевірку пасажирів».

Спрощення прикордонних процедур та запровадження єдиних підходів у всіх пунктах пропуску незалежно від їхнього статусу є елементом сучасного українського інтегрованого підходу до управління кордонами. Це сприяє покращенню комфорту для громадян і не призводить до зниження безпеки на кордоні.

Технологія митного та прикордонного контролю на початковій і кінцевій станціях поширюватиметься й надалі. Наразі у напрямку залізничного сполучення «Київ — Мінськ — Санкт-Петербург» вирішується питання спрощення митних і прикордонних процедур щодо міжнародного пасажирського потягу № 53/54 сполученням «Київ — Санкт-Петербург — Київ». Передбачається організація проведення митного та прикордонного контролю під час руху потягу територією України між станціями «Гороностаївка» та «Чернігів». Практична реалізація цього заходу дасть змогу скоротити загальний час перебування потягу в дорозі.


Микола ВЛАЩУК