Податок на прибуток

Переплата з податку на прибуток у рахунок сплати авансових внесків

У зв’язку із самостійним виправленням помилки шляхом подання уточнюючої декларації з податку на прибуток за 2012 р. у підприємства виникла переплата зобов’язань з цього податку. Чи можна врахувати суму такої переплати в рахунок сплати наступних щомісячних авансових внесків у 2013 р.?


Так, платник податку має таке право. Таку можливість передбачено п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України від 02.12.2012 р. № 2755-VI (далі — Податковий кодекс). Зокрема, встановлено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що виникли внаслідок надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

У зв’язку з тим, що для сплати платниками щомісячних авансових внесків з податку на прибуток наказом Мінфіну України від 17.01.2013 р. № 19 виділено спеціальні коди бюджетної класифікації, платнику необхідно звернутися до територіального органу Міндоходів України з відповідною заявою про зарахування переплати з податку на прибуток у рахунок сплати щомісячних авансових внесків.

Отже, зарахування надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на прибуток у сплату щомісячних авансових внесків може бути здійснено на підставі поданої платником заяви про таке зарахування (лист ДПС України від 01.04.2013 р. № 4420/6/15-14-15-13).

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42