Податок на прибуток

Подання декларації з податку на прибуток у разі отримання збитків

Підприємство, яке сплачує щомісячні авансові внески, в І кварталі 2013 р. отримало збитки. Чи повинно таке підприємство в обов’язковому порядку подавати декларацію з податку на прибуток за цей період? 


Ні, такого обов’язку Податковим кодексом не передбачено.

Пунктом 57.1 ст. 57 цього Кодексу встановлено, що у разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками І кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за І квартал. Такий платник податку не здійснює авансових внесків у ІІ — ІV кварталах звітного (податкового) року, а податкові зобов’язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та року, яка подається до територіального органу Міндоходів України в порядку, передбаченому цим Кодексом.

У разі якщо платник податку вирішує не подавати декларацію з податку на прибуток за цей період, то він зобов’язаний продовжити сплачувати авансові внески.

У разі отримання збитків за підсумками І кварталу звітного (податкового) року п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу передбачено право, а не обов’язок платника податку подавати декларацію з податку на прибуток.