Податок на прибуток

Авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів

Підприємство щомісяця сплачує авансові внески з податку на прибуток. Чи повинно воно сплачувати окремо ще й авансовий внесок з цього податку при виплаті дивідендів?


Так, незважаючи на щомісячну сплату авансових внесків платник податку при виплаті дивідендів повинен сплатити до бюджету ще й авансовий внесок з податку на прибуток, нарахований на суму дивідендів.

Такий обов’язок установлено пп. 153.3.2 п. 153.3 ст. 153 Податкового кодексу, зокрема передбачено, що емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі ставки, встановленої п. 151.1 ст. 151 Податкового кодексу, нарахованої на суму дивідендів, що фактично виплачуються, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

При цьому якщо дивіденди виплачуються у формі, відмінній від грошової, то базою для нарахування авансового внеску є вартість такої виплати, розрахована за звичайними цінами.

Отже, при виплаті дивідендів платник податку в обов’язковому порядку повинен сплатити авансовий внесок з податку на прибуток до/або одночасно з виплатою дивідендів.