Податок на прибуток

Консолідована сплата податку на прибуток

Підприємство має п’ять відокремлених підрозділів без статусу юридичної особи, розташованих на території інших територіальних громад. Чи повинно головне підприємство в обов’язковому порядку перейти на консолідовану сплату податку на прибуток?


Ні, чинним законодавством такого обов’язку не встановлено.

Вибір порядку сплати податку на прибуток здійснюється платником податку самостійно до 1 липня року, що передує звітному, про що повідомляються територіальні органи Міндоходів України за місцезнаходженням такого платника податку та його філій (відокремлених підрозділів). Зауважимо, що зміна порядку сплати податку протягом звітного року не дозволяється (п. 152.4 ст. 152 Податкового кодексу).

Водночас платник податку, який має філії, може прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку та сплачувати податок до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій, а також до бюджету територіальної громади за своїм місцезнаходженням.

При цьому філії (відокремлені підрозділи) подають до територіального органу Міндоходів України за своїм місцезнаходженням розрахунок податкових зобов’язань щодо сплати консолідованого податку, визначеного згідно з нормами розділу III Податкового кодексу та зменшеного на суму податку, сплаченого до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій.

Отже, право на консолідовану сплату податку на прибуток є добровільним рішенням платника податку, а не його обов’язком.