Єдиний податок

Позика від нерезидента, що має офшорний статус

Підприємство отримало процентну позику від нерезидента, що має офшорний статус. Як відобразити таку операцію в податковому обліку? Чи включається до складу витрат сума процентів, сплачена за користування позикою?


Ні, не включається. Згідно з пп. 14.1.267 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу позика — це грошові кошти, що надаються резидентами, які є фінансовими установами, або нерезидентами, крім нерезидентів, які мають офшорний статус, позичальнику на визначений строк із зобов’язанням їх повернення та сплатою процентів за користування сумою позики. Таким чином, кошти, отримані від нерезидента, що має офшорний статус, для цілей податкового обліку не є позикою.

Отже, оскільки кошти, отримані від нерезидента, що має офшорний статус, не підпадають під визначення терміна «позика», то й проценти, сплачені на користь такого нерезидента, не враховуються у складі податкових витрат платника податку.