Єдиний податок

Торгівля уживаними автомобілями

Чи може товариство з обмеженою відповідальністю обрати спрощену систему оподаткування, обліку і звітності у разі здійснення діяльності згідно з КВЕД 50.10 та 50.40 ДК 009:2005, а саме: торгівля уживаними автомобілями?


Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування суб’єктами господарювання визначено главою першою розділу XIV Податкового кодексу.

Відповідно до частини третьої пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу пально-мастильних матеріалів в ємностях до 20 л та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).

Підпунктом 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу визначено, що підакцизні товари (продукція) — товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які цим Кодексом установлено ставки акцизного податку.

Згідно з п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу до підакцизних товарів належать, зокрема, автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли.

Види економічної діяльності, у тому числі діяльність з торгівлі автомобілями та мотоциклами, включаючи оптову і роздрібну торгівлю новими й уживаними автомобілями та мотоциклами, оптову і роздрібну торгівлю деталями, вузлами та належностями до автомобілів і мотоциклів, діяльність посередників у оптовій і роздрібній торгівлі автомобілями та мотоциклами, визначено в розділі 50 «Торгівля автомобілями та мотоциклами, їх технічне обслуговування та ремонт» ДК 009:2005.

Таким чином, оскільки згідно з п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу обмеження можливості обрання спрощеної системи оподаткування залежить від виду економічної діяльності, суб’єкти господарювання — юридичні особи, які здійснюють діяльність з продажу автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, тобто підакцизних товарів, що відповідає класам 50.10 та 50.40 груп 50.1 та 50.4 розділу 50 ДК 009:2005, не можуть застосовувати спрощену систему оподаткування.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42