ПДВ

Податкова накладна

Підприємство щодня придбаває бензин для автомобіля за готівкові кошти. Іноді сума фіскального чека перевищує 240 грн. Чи можна зібрати декілька касових чеків з різними сумами (до та понад 240 грн.) за період, наприклад, з 1 по 10 число місяця й отримати одну податкову накладну 10 числа, а не декілька податкових накладних кожного дня, якщо сума перевищує 240 грн.?

(Електронна пошта)


Згідно з п. 201.6 ст. 201 Податкового кодексу податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов’язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця. Податкова накладна є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту (п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу).

Форму податкової накладної та порядок її заповнення затверджено наказом № 1379.

Відповідно до п. 201.7 ст. 201 зазначеного Кодексу податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

При цьому п. 201.11 ст. 201 Податкового кодексу встановлено, що підставою для нарахування сум ПДВ, які відносяться до податкового кредиту, без отримання податкової накладної, зокрема, є касові чеки із загальною сумою за отримані товари/послуги, що не перевищує 200 грн. за день (без урахування ПДВ), та які містять суму за отримані товари/послуги, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника).

Отже, щоб скористатися правом на податковий кредит, платник повинен мати податкові накладні на придбані ним товари/послуги (крім випадків, коли сума за чеком не перевищує 200 грн. за день без урахування ПДВ).

Щодо зведених податкових накладних, то зазначимо таке.

Згідно з п. 15 Порядку № 1379 у разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер при постійних зв’язках із покупцем, покупцю може бути виписана зведена податкова накладна виходячи з визначеної у договорі періодичності оплати поставлених товарів/послуг (один раз на п’ять днів; один раз на десять днів тощо), але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця. При цьому до зведеної податкової накладної обов’язково додається реєстр товарно-транспортних накладних чи інших відповідних супровідних документів, згідно з якими здійснено постачання товарів/послуг.

Отже, зведену податкову накладну може бути виписано за одночасної наявності таких умов:

  • зв’язки між покупцем та продавцем мають постійний характер;
  • постачання товарів/послуг має безперервний або ритмічний характер;
  • є в наявності договір, у якому визначено періодичність оплати поставлених товарів/послуг;
  • є в наявності реєстр товарно-транспортних накладних чи інших відповідних супровідних документів.

Враховуючи зазначене, виписування зведених податкових накладних у ситуації, викладеній в даному запитанні, не є можливим, оскільки не виконуються всі вимоги чинного законодавства, що регулюють порядок виписування таких накладних.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42