Соціальне страхування

Відстрочення часу призначення пенсії

Із заявою на призначення пенсії жінка, яка народилася 19.12.56 р., звернулася у віці 55 років 11 місяців. Чи має вона право на підвищення розміру пенсії за відстрочення часу її призначення?


Згідно зі ст. 26 Закону про пенсійне страхування пенсійний вік жінок, які народилися у період з 01.10.56 р. по 31.03.57 р., — 55 років 6 місяців.

Статтею 45 цього Закону встановлено строки призначення (перерахунку) та виплати пенсії: пенсія призначається з дня звернення за нею. Однак у разі якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку, пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку.

Жінка за призначенням пенсії звернулися через п’ять місяців після досягнення нею пенсійного віку (19.06.2012 р. — 55 років 6 місяців). Тому пенсію їй призначено з дня звернення (з 19.11.2012 р.).

Водночас відповідно до частини третьої ст. 29 Закону про пенсійне страхування за шість місяців пізнішого виходу на пенсію до пенсії жінки встановлено підвищення в розмірі 2,5% від розміру пенсії, обчисленого згідно зі ст. 27 цього Закону.

Право на підвищення розміру пенсії за відстрочення часу призначення пенсії у жінки відсутнє, оскільки підвищення відповідно до норм частини першої ст. 29 Закону про пенсійне страхування (на 0,5 чи на 0,75%) встановлюється особі, яка набула право на пенсію за віком згідно з цим Законом, але після досягнення пенсійного віку, передбаченого абзацом першим частини першої ст. 26 зазначеного Закону (для жінок і чоловіків60 років), виявила бажання працювати й одержувати пенсію з пізнішого віку.

Тобто на сьогодні таке підвищення встановлюється при призначенні пенсії чоловікам (за відстрочення часу призначення пенсії та роботи після досягнення пенсійного віку60 років).

При цьому підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу, набутого після досягнення пенсійного віку, не здійснюється.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42