Новини

Інформує прес-служба Міндоходів

Європейським інвесторам в Україні  обіцяють сприятливий клімат


Обсяги відшкодування ПДВ підприємствам з європейськими інвестиціями в Україні зросли на 10%, а питома вага відшкодування, що сплачується в автоматичному режимі, — до 58%. Про це повідомив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко, презентуючи у Брюссельському прес-клубі проект податкових і митних реформ, пов’язаних з підготовкою Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

За словами Міністра, в 2011 р. підприємствам з капіталом європейського походження було відшкодовано 1,1 млрд. євро, а в 2012 р. — вже 1,2 млрд. євро. При цьому виплати в автоматичному режимі зросли з 570 до 740 млн. євро. У поточному році європейські інвестори вже отримали 707 млн. євро.

Міністр запевнив, що український уряд зробить усе можливе, аби торговельні відносини між Україною та ЄС в частині митного супроводу були комфортними, простими й зрозумілими для обох сторін. Зокрема, у планах Міністерства — повноцінне запровадження інституту уповноваженого економічного оператора, відповідні нормативно-правові акти проходять процедуру узгодження.

Україна та Європейський Союз поглиблюватимуть співпрацю у боротьбі з податковим шахрайством


Європейська комісія високо оцінює ініціативу України запровадити контроль за трансфертним ціноутворенням і готова поглиблювати співробітництво та обмін досвідом у сфері боротьби з податковим шахрайством і мінімізацією податків. Про це повідомив Комісар ЄС з оподаткування та митного союзу, аудиту та боротьби з шахрайством Альгірдас Шемета під час зустрічі з українською делегацією на чолі з Міністром доходів і зборів Олександром Клименком у м. Брюсселі 6 червня 2013 р.

Альгірдас Шемета закликав Україну взяти активну участь у семінарі високого рівня в рамках європейської політики сусідства та східного партнерства, який відбудеться 24 — 25 жовтня 2013 р. у м. Вільнюсі (Литва). На семінарі, зокрема, обговорюватимуться такі теми: транзитні процедури; обмін попередньою інформацією; боротьба з контрабандою підакцизних товарів.

Під час зустрічі єврокомісар також високо оцінив запровадження в Україні відшкодування ПДВ в автоматичному режимі, нової системи оподаткування підакцизних товарів, а також звернув увагу на необхідність якісної імплементації Плану дій з реалізації Рамкової стратегії митного співробітництва між Україною та ЄС (25.05.2012 р.).

Зі свого боку Олександр Клименко наголосив на важливості поглиблення співпраці між Україною та ЄС у сфері протидії податковому шахрайству, а також запевнив європосадовця, що Україна приділяє значну увагу пріоритетним реформам, передбаченим Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. «Ми розуміємо порядок денний асоціації як практичний інструмент взаємодії, спрямований на закріплення нової якості співпраці. Ще до набуття чинності Угодою ми заявляємо про готовність взаємодіяти за тими принципами, на яких побудовано цей історично важливий документ. Окрім цього, ми виступаємо за повне виконання Плану дій Рамкової стратегії митного співробітництва, який передбачає боротьбу з шахрайством, діалог у сфері запобігання незаконній торгівлі, у тому числі підакцизною продукцією, обмін досвідом та інформацією. Україна зацікавлена у тому, щоб повною мірою реалізувати потенціал поглибленої співпраці з ЄС», — підкреслив Міністр під час зустрічі.

Міндоходів України спільно з OLAF боротиметься з незаконним обігом тютюнових виробів


Під час робочого візиту української делегації на чолі з Міністром доходів і зборів Олександром Клименком до м. Брюсселю підписано Домовленість про співробітництво щодо незаконного переміщення тютюнової продукції з Європейським офісом по боротьбі з шахрайством (OLAF).

Домовленість, зокрема, передбачає підвищення оперативності обміну інформацією щодо незаконного переміщення тютюнових виробів, а також проведення спільних дій щодо запобігання, виявлення і розслідування незаконного переміщення цієї продукції. З обох сторін визначено контактних осіб, які координуватимуть співпрацю.

«Це якісно новий рівень співпраці. Сподіваємося, що завдяки цьому запрацює новий механізм оперативного обміну інформацією. Враховуючи, що контрабанда є міжнародною проблемою і має розвинуту кримінальну мережу, що працює через кордони, скоординований підхід і співпраця України з ЄС розглядаються нами як єдиний ефективний спосіб вирішення цієї проблеми», — наголосив Міністр Олександр Клименко на зустрічі з Генеральним директором OLAF Джованні Кесслером.

Джованні Кесслер зі свого боку відзначив високий рівень нинішнього співробітництва  ОLAF з українськими митними органами щодо попередження незаконного обігу тютюнових виробів. Він нагадав, що 5 червня 2013 р. Європейською комісією було ухвалено всеосяжний пакет заходів щодо посилення боротьби з незаконною торгівлею тютюновими виробами, особ-ливо контрабандою сигарет, враховуючи, що така злочинна діяльність призводить до щорічних бюджетних втрат у країнах ЄС у зв’язку з несплатою податків і зборів на суму понад 10 млрд. євро.

За оцінками  фахівців Міндоходів України, понад 92% випадків незаконного вивезення тютюнових виробів з митної території України зафіксовано на кордоні з країнами — членами ЄС. Вжиті митними органами України упродовж 2012 р. заходи дали змогу виявити 3530 фактів незаконного переміщення тютюнових виробів у кількості понад 71 млн. шт. сигарет на загальну суму майже 2,3 млн. євро (23,6 млн. грн.). За чотири місяці 2013 р. виявлено 1135 фактів незаконного переміщення сигарет, вилучено 30 млн. сигарет на загальну суму 5,5 млн. грн. Підписання Домовленості між Міністерством доходів і зборів України та OLAF дасть змогу обом сторонам ефективніше виявляти та розслідувати випадки незаконного переміщення тютюнових виробів.