Митна справа

Оподаткування товарів, ввезених для переробки

Який порядок оподаткування ПДВ операцій із ввезення іноземних товарів для їх переробки на митній території України з подальшим вивезенням продуктів переробки за межі митної території України?


Відповідно до п. 206.12 ст. 206 Податкового кодексу до операцій із ввезення товарів на митну територію України в митному режимі переробки на митній території застосовується умовне повне звільнення від оподаткування ПДВ при дотриманні вимог та обмежень, встановлених главою 23 Митного кодексу.

Статтею 160 глави 23 цього Кодексу передбачено, що митний режим переробки на митній території завершується шляхом реекспорту продуктів переробки чи поміщення їх в інший митний режим.

При цьому згідно з пп. 3 п. 1 ст. 86 глави 16 Митного кодексу митний режим реекспорту може бути застосований до товарів, які при ввезенні на митну територію України мали статус іноземних та були поміщені у митний режим переробки на митній території і вивозяться за межі митної території України у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, або у вигляді продуктів їх переробки.

Згідно з п. 206.5 ст. 206 Податкового кодексу операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування, крім операцій з вивезення відповідно до п. 5 частини першої ст. 86 Митного кодексу, що оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою.

Отже, операції з вивезення товарів, що були поміщені у митний режим переробки на митній території та вивозяться за межі митної території України у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України (в межах визначеного Митним кодексом строку), або у вигляді продуктів їх переробки, звільняються від оподаткування ПДВ.

До операцій із ввезення товарів, що були поміщені у митний режим переробки на митній території України та в межах визначеного Митним кодексом строку не вивозяться за межі митної території України, застосовується часткове звільнення від оподаткування ПДВ (пп. 206.2.3 п. 206.2 ст. 206 Податкового кодексу).

Згідно з пп. 206.7.2 п. 206.7 ст. 206 цього Кодексу умовне часткове звільнення від оподаткування застосовується до товарів та в порядку, визначених ст. 106 Митного кодексу.

Так, ст. 106 цього Кодексу передбачено, що у разі тимчасового ввезення товарів з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами за кожний повний або неповний календарний місяць заявленого строку перебування на митній території України сплачується 3% суми митних платежів, яка підлягала б сплаті у разі випуску цих товарів у вільний обіг на митній території України, розрахованої на дату поміщення їх у митний режим тимчасового ввезення.

Загальна сума митних платежів, що підлягає сплаті за час перебування товарів у митному режимі тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, не повинна перевищувати суми, яка підлягала б сплаті у разі випуску цих товарів у вільний обіг на митній території України, розрахованої на дату поміщення їх у митний режим тимчасового ввезення.

Сума митних платежів, сплачена на підставі умовного часткового звільнення від оподаткування митними платежами, поверненню не підлягає.

Вищезазначене стосується і сплати 3% від суми ПДВ у разі застосування до товарів умовного часткового звільнення від оподаткування. При цьому сплачені суми податку включаються платником до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, в якому було сплачено податок (пп. 206.7.2 п. 206.7 ст. 206 Податкового кодексу).

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42